Forum www.goncza.fora.pl Strona Główna

www.goncza.fora.pl
Forum Chorągwi Gończej
 

Oskowo

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.goncza.fora.pl Strona Główna -> Spotkania, treningi, walki...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
staszek kula
AdministratorDołączył: 11 Lis 2007
Posty: 374
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: PSK, Gończa, Fabryka Świń,signifer

PostWysłany: Czw 17:57, 28 Lip 2011    Temat postu: Oskowo

Chcemy zaprosić Was na imprezę, którą organizujemy w Oskowie koło Lęborka. Zasady strojowe i datowanie jak na Grunwaldzie.

Kiedy - Daty 26 do 28 sierpień, przyjazd w piątek 26-go po południu/wieczorem lub w sobotę do godziny 10.

Zapewniamy – miejsce do obozowania, drewno na ognisko i jeden ciepły posiłek dziennie. Reszta wyżywienia we własnym zakresie. Oczywiście dostęp do bieżącej wody i sanitariatów.

Nie zwracamy kosztów dojazdu.

Chcielibyśmy, żeby wszystko zaczęło się około 11 tej. Zapraszamy także Rzemieślników i trupy teatralne, kuglarzy, zespoły taneczne. Będzie miejsce na postawienie namiotów z produktami rzemieślników ewentualnie możliwe jest załatwienie stołów na wyłożenie produktów. Jeśli będzie kilku ludzi, którzy kręcą pojkami i wyrażą chęć, to urządzi się konkurs dla nich.
Nie ukrywam, że chcemy położyć nacisk na walczących i łuczników.
Prosimy aby w zgłoszeniach podawać, w jakiej konkurencji lub turnieju chcą wziąć udział.

Termin zgłoszeń jest ograniczony do końca 21 sierpnia, przy czym zaznaczam, że mile widziane jest wcześniejsze zgłoszenie. Pozwoli to przygotować dla wszystkich konkurencji nagrody i potrzebne miejsce dla obozowania, rzemieślników itd. Zgłoszenia proszę przesyłać na maila [link widoczny dla zalogowanych] . W przypadku osób chcących wziąć udział w turniejach bojowych prosimy o przesyłanie zdjęć sprzętu celem weryfikacji (zasady poniżej). Mile widziane także zdjęcia strojów pozostałych uczestników.


Zasady sprzętowe dla osób chętnych do udziału w turnieju bojowym i 5 buhurtowych:
1.Hełm pełny z zasłoną typu psi pysk ew tzw małpa lub ewentualnie inne potwierdzone ikonograficznie rodzaje zasłon po konsultacji z organizatorami. Obowiązkowo do hełmu kołnierz pikowany i kolczy. Pikowanie wszyte w hełm – nie wchodzą hełmy tzw nabijane.
2.Naramienniki płytowe o właściwym kształcie historycznym.
3.Pełne ręce płytowe lub płatowe o odpowiednim kształcie potwierdzonym historycznie z poprawnymi liśćmi.
4.Rękawice typu klepsydry (Pod tarczą również).Inne o historycznie potwierdzonym istnieniu w tym okresie. Najlepiej po konsultacji. Nie wchodzą rękawice spawalnicze.
5.Pełne nogi płytowe z pełną osłoną łydki i najlepiej kostki. Dopuszczalne zbrojniki.
6.Przeszywka i minimum kolczuga, jeśli płaty to z kolczugą ewentualnie dobrze osłonięte pachy w przeszywce. Dopuszczany także kirys wg odpowiedniego wzoru historycznego z ikonografią. Konieczna osłona pachwin i krocza. Kategorycznie zaszyte pachy w przeszywce.
7.Broń - miecze długi/półtoraręczny do wyboru z tarczą, miecz jednoręczny, tasak, toporek. Nieostrzone o tępym niezaostrzonym sztychu, berdysz i buzdygany.
8.Obowiązuje szata wierzchnia na zbroję zgodna z epoką.
9.Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do niewpuszczenia jakiegoś egzemplarza uzbrojenia i broni ze względu na bezpieczeństwo uczestników imprezy (tzn. dające słabą ochronę elementy opancerzenia, niewłaściwie wyglądająca i niebezpieczna broń). Elementy uzbrojenia powinny być czyste, bez śladów rdzy i w miarę możliwości bez wgniotów. Broń wyczyszczona, bez zadziorów. Kategorycznie nie wpuszczamy kolczug i elementów kolczug ocynkowanych.Program imprezy

26 sierpień 2011r
- przyjazd popołudniem/wieczorem na miejsce, rozbijanie obozowiska i zapisy na poszczególne konkurencje.

27 sierpień 2011r
- oficjalne otwarcie o godzinie 11-tej.
- eliminacje do turnieju indywidualnego bojowego 1 na 1
- eliminacje turnieju 5 buhurtowych
- eliminacje do turnieju łuczniczego
- manewry chorągwi/inscenizacja tj pokazanie widzom szyków używanych, kilka ew. starć między chorągwiami? do rozważenia jako opcja, jeśli będzie nas na tyle dużo.
- wieczorna inscenizacja - przedstawienie szturmu na tabory jeszcze w słońcu.
- planowane są 3 walki w konwencji PWR

Konwencja do ustalenia w zależności od ilości chętnych (przydałyby się jakieś hakownice i broń drzewcowa). Po inscenizacji pokazy lub konkurs kręcenia pojkami w zależności od ilości chętnych.

28 sierpień 2011r
- zakończenie imprezy i rozdanie nagród.


Na pytania odpowiem jeśli się jakieś pojawią, to poproszę piszcie . smile.gifROZGRYWANIE TURNIEJU

I etap: Domy

Każdy zawodnik zostaje przydzielony do czteroosobowej grupy tzw. domu. Z każdego domu do grupy pucharowej przechodzi 2 zawodników. Czas walki jedna minuta

II etap: Pucharowy

Zawodnicy wychodzący z grup będą wpisywani do drabinki turniejowej, kto wygra, przechodzi wyżej.
Czas jednej walki – dwie minuty, dogrywki – 30 sekund.

ZASADY

Do walk dopuszczone są osoby płci obojga, pełnoletnie. W przypadku niepełnoletności wymagana jest pisemna zgoda opiekuna prawnego. Bezwzględną granicą jest ukończone 16 lat.

Wymagane jest uzbrojenie ochronne zgodne z historią z lat 1350 - 1420. Spójność historyczną sprawdzi komisja – decyzję nieodwołalną podejmuje sędzia główny. Współczesne elementy ubioru nie mogą być widoczne (np. suspensory, majtki z licry).

Wymogi odnośnie uzbrojenia podano wcześniej

Tarcza: Musi być na bazie drewna, skóry, tkaniny. Stalowe lub laminatowe (np. z włókna szklanego) tarcze nie są dopuszczone. Metalowe okucia krawędzi tarczy nie są dopuszczone.


SPRAWDZANIE ZAWODNIKÓW

Zawodnicy zostaną przejrzani ogólnie przed turniejem. W trakcie jego trwania każdy uczestnik ma prawo zakwestionować opancerzenie przeciwnika. Na jego prośbę sędziowie ponownie sprawdzą opancerzeniu, jeśli znajdą jakiekolwiek odstępstwa od regulaminu zawodnik jest usuwany całkowicie z turnieju, a jego przeciwnik wygrywa walkowerem.
Po skończeniu turnieju żadne reklamacje nie będą uwzględniane.


ZASADY ROZSTRZYGANIA POJEDYNKÓW

Zawodnicy będą wyczytywani z wyprzedzeniem jednej walki, czyli: „Walczą panowie A i B, przygotowują się panowie C i D”. Zawodnik ma być gotów do walki w ciągu minuty od wezwania. Jeśli po tym czasie nie stawi się na plac w pełnym rynsztunku, uznany zostaje za pokonanego.

Walka nie jest przerywana po trafieniu, a jedynie z powodów technicznych, lub na życzenie zawodnika.
Zawodnik sygnalizuje chęć przerwania walki poprzez okrzyk „stop!” i uniesienie ręki do góry. Sygnał ten nie oznacza poddania walki a jedynie przerwę techniczną. Walkę poddaje się klękając. Sędziowie muszą zapytać zawodnika, czy faktycznie poddaje walkę.

Zwycięża ten zawodnik, który zdobędzie więcej punktów. Liczą się tzw. osadzone ciosy zadane w pole trafienia. Osadzonym nazywamy trafienie zadane z zauważalną siłą, krawędzią tnącą broni. Ciosy płazem, ześlizgnięcia broni po pancerzu i bardzo lekkie ciosy nie są liczone. Cios, który przebije się przez zastawę i nadal zachowa impet, jest liczony jako trafienie. Dopuszczane są kopnięcia i ciosy rantrm tarczy, ale nie są one punktowane.

Pole trafienia: głowa, korpus poza okolica krocza, nogi poza stopami, całe ręce z wyłączeniem nadgarstków i dłoni.

Utrata broni jest równoznaczna jednemu trafieniu. Trzykrotna utrata broni oznacza przegranie walki.

Jeśli zawodnik zostanie przyparty do barierek, sędziowie mogą przerwać walkę. Zostanie ona wznowiona w środku pola. Chodzi o bezpieczeństwo publiczności.
Jeśli zawodnik zostanie przewrócony traci punkt. W tym wypadku przeciwnik zobowiązany jest do odstąpienia i czekania, aż przewrócony powstanie.

Faule:
- sztychy, ciosy jelcem.
- podbijanie zasłony hełmu przeciwnika.
- ciosy poza pole trafienia, czyli w stopy, dłonie lub krocze.
- wykręcanie kończyn, ściąganie hełmu.

Kary:
Upomnienie – słowne, to upomnienie zawodnika nie pociąga dalszych konsekwencji.
Ostrzeżenie - zawodnik traci jeden punkt.
Dyskwalifikacja – zawodnik jest usuwany z walki i turnieju. Jego przeciwnik zostaje uznany za zwycięzcę i przechodzi dalej.

Każdy faul może oznaczać dyskwalifikację, jeżeli sędziowie uznają, że był zadany celowo.
Zdyskwalifikowany zawodnik jest usuwany z turnieju.
Jeśli któryś z sędziów ma wątpliwości co do celowości faulu, walka jest przerywana i następuje narada sędziów. Ich wspólna decyzja jest niepodważalna i ostateczna.

Kontuzje, rany, uszkodzenia sprzętu:
Jeśli dojdzie do kontuzji, uszkodzenia ciała lub sprzętu walka jest przerywana.
Jeśli zawodnik w wyniku kontuzji nie jest zdolny do kontynuowania walki, uznawany jest za pokonanego.
W przypadku otwartej rany zawodnik odsyłany jest do punktu medycznego. Medyk razem z sędziami decyduje o zdolności lub niezdolności do kontynuowania walki.
Uszkodzenie sprzętu ochronnego, broni lub tarczy powoduje przerwanie walki. Zawodnik ma minutę na poprawienie lub wymianę uszkodzonego elementu. W wyniku powtarzającej się usterki tego samego elementu zawodnik zostaje wyeliminowany z powodu wadliwego opancerzenia.

W przypadku jakichkolwiek kwestii spornych ostateczne zdanie mają sędziowie.


SĘDZIOWIE

Jest pięciu sędziów: jeden główny (prowadzący turniej), czterech od naliczania punktów (po dwóch na zawodnika) oraz sędzia techniczny (zapisujący wyniki i pilnujący upływu czasu).
Każdy z nich (poza technicznym) ma prawo przerwać walkę, jeśli widzi ku temu przyczynę. Walkę rozpoczyna i wznawia po przerwie sędzia główny.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian regulaminu turnieju. O zmianach powiadomieni zostaną zawodnicy.
Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za kontuzje zawodników.

NAGRODY

Nagrody w turnieju 1v1:
I sze miejsce - 500 zł
II gie miejsce - 300 zł
III cie miejsce - 200 zł

Jeszcze poszukujemy sponsorów dla turnieju 5vs5.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lisu
OchrzanmistrzDołączył: 14 Lis 2007
Posty: 66
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kwiaciarki Hrabiego Bolingroke; Fabryka Świń; Bukkake Fajter

PostWysłany: Czw 22:54, 28 Lip 2011    Temat postu:

Jak zgrabnie napisane Stasiu Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sowa
Operator młotkaDołączył: 23 Gru 2007
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: EGO Gończa: Elbląg / Gdańsk / Olsztyn

PostWysłany: Pią 8:01, 29 Lip 2011    Temat postu:

A Stasiu ty jesteś org główny ?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
staszek kula
AdministratorDołączył: 11 Lis 2007
Posty: 374
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: PSK, Gończa, Fabryka Świń,signifer

PostWysłany: Pią 17:43, 29 Lip 2011    Temat postu:

Orgami jesteśmy Ja ,Lisu i Pan Formela z Lęborka.Zapraszamy wszystkich chętnych .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
staszek kula
AdministratorDołączył: 11 Lis 2007
Posty: 374
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: PSK, Gończa, Fabryka Świń,signifer

PostWysłany: Czw 21:30, 11 Sie 2011    Temat postu:

Mamy sponsora na piątki. Za pierwsze miejsce 1000 złotych. Za drugie krata browaru.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
staszek kula
AdministratorDołączył: 11 Lis 2007
Posty: 374
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: PSK, Gończa, Fabryka Świń,signifer

PostWysłany: Śro 17:31, 17 Sie 2011    Temat postu:

Można jeszcze się zgłaszać na tę imprezę. chętni proszeni są o zgłoszenia. SmileSmile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
staszek kula
AdministratorDołączył: 11 Lis 2007
Posty: 374
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: PSK, Gończa, Fabryka Świń,signifer

PostWysłany: Pon 17:37, 29 Sie 2011    Temat postu:

Dziękuję za wspaniały turniej wszystkim uczestnikom. Doskonałe walki w PWR i w mieczu z tarczą . Łucznicy też pokazali klasę.Ci co nie byli niech żałują , pogoda nam dopisała , i było na co popatrzeć . Pozdrawiam .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sowa
Operator młotkaDołączył: 23 Gru 2007
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: EGO Gończa: Elbląg / Gdańsk / Olsztyn

PostWysłany: Pon 17:45, 29 Sie 2011    Temat postu:

Nie dobijaj mnie Stasiu ;(

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.goncza.fora.pl Strona Główna -> Spotkania, treningi, walki... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel & Download

Regulamin